Burza Rogi - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. burza96 50
2. rafcio721 45
3. davka8 45
4. RedCard 37
5. wiewiora1997 29
6. arturmen1 23
7. stefan121 22
8. WujekStach 21
9. onlinei 18
10. brendi10 6

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 53, wczoraj: 49
ogółem: 112 152

statystyki szczegółowe

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
Stefan
status Gadu-Gadu
Siwy
status Gadu-Gadu

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Historia

 

Historia

Pierwsze oficjalne wzmianki o Ludowym ZespoleSportowym i piłce nożnej w Rogach pochodzą z 1948 roku, kiedy todrużyna piłkarska rozegrała na własnym boisku mecz w ramach rozgrywek oPuchar Polski z "Badonianką" Suchodół.

Głównymi inicjatorami powstania LZS w Rogach bylim.in. Kazimierz Kochan i Stanisław Wilk, czołówkę drużyny stanowili:Józef Walczak, Kazimierz Kochan, Edward Uliasz, Zdzisław Wdowiarz,Stanisław Dembiczak, Emil Kochan i wielu innych. Do 1968 roku kolejelosu LZS w Rogach były kilkakrotnie przerywane na kilka lat.

Po jednej z takich przerw, w 1968 roku z inicjatywyTadeusza Węgrzyna powstaje LZS, który prowadzi już stabilną działalnośćdo dnia dzisiejszego. Do oddanego grona inicjatorów należeli także:oprócz Tadeusza Węgrzyna, Wiesław Pelczar, Tadeusz Dołęgowski, JózefWalczak, Jan Szmyd, Józef Wdowiarz, Leszek Jakiel, Mieczysław Kilar.

W sezonie 1968/69 ze względu na brak odpowiedniegoboiska, drużyna z Rogów zmuszona była występować w rozgrywkach ligiwiejskiej, odnosząc komplet zwycięstw, a wyniki dwucyfrowe wcale nienależały do rzadkości.

W 1969 roku po oddaniu do użytkowania boiskapiłkarskiego, drużyna przystąpiła do rozgrywek klasy "C". Po trzechlatach uczestnictwa w tej klasie rozgrywkowej w 1973 roku, po wygraniumeczu barażowego z "Błękitnymi" Żeglce 3:2, drużyna z Rogów awansowałado klasy "B".

Po awansie drużyny do klasy "B", Zarząd postanowiłzatrudnić trenera Ernesta Sulika. Praca trenera nie poszła na marne i w1976 roku - przy sprzyjających okolicznościach, reorganizacja - drużynaawansowała do klasy "A".

W składzie zarządu funkcję prezesa pełnili w tymokresie: Mieczysław Kolasa, Stanisław Dembiczak i Franciszek Dembiczak.W 1979 roku na bazie LZS-u powstał Ludowy Klub Sportowy "Burza" Rogi, azarząd klubu zatrudnił trenera II klasy państwowej mgr Wiesława Janika.Wytężona praca trenera i zawodników, ogromne zaangażowanie członkówZarządu i działaczy doprowadziły w sezonie 1982/83 do awansu drużyny doklasy regionalnej (obecnie IV liga). Mając na uwadze wysokie kosztywyjazdów, Zarząd klubu postanowił zakupić własny autokar, orazprzystąpiono do budowy nowego stadionu piłkarskiego.

Po rezygnacji z funkcji trenera Wiesława Janika,Zarząd klubu zatrudnił trenera mgr Wojciecha Hejnara - to właśnie zajego czasów drużyna "Burzy" Rogi w rozgrywkach klasy "R" zajęłanajwyższą 5 pozycje. W sezonie 1986/87 drużyna "Burzy" w rozgrywkachPucharu Polski na szczeblu okręgu, awansowała do finału, gdzie uległaIII ligowym "Karpatom" Krosno w rzutach karnych.

W drużynie "Burzy" w tym okresie występowali"Andrzej Michalczyk, Mariusz Szal, Waldemar Patla, Jacek Knap, LeszekLenik, Marian Matelowski, Andrzej Leśniak, Zbigniew Uliasz, LucjanUrbanek, Wacław Zima, Marek Matelowski, Piotr Stanisz, Jan Stanisz,Bogusław Parylak, Kazimierz Rygiel, Adam Bogacz, Wacław Sząbara,Krzysztof Sząbara, Krzysztof Kozuba, Kazimierz Rygiel, RobertPietruszka.

Po spadku drużyny w 1987 roku do klasy okręgowej,Zarząd klubu postanowił większy nacisk i zainteresowanie położyć naszkolenie młodzieży.

Pracą z młodzieżą zajął się Mieczysław Kilar, któryprzez kilkanaście lat pracy wychował wielu dobrych zawodników, którzydzisiaj w całości stanowią drużynę seniorów.

Prowadzona przez Kilara drużyna juniorów już wsezonie 1989/90 zdobyła pierwsze miejsce w klasie okręgowej, pokonującw meczu barażowym "Szarotkę" Uherce 2:0, zdobywając prawo awansu doklasy "R". Mając na uwadze trudności ze skompletowaniem dwóch mocnychdrużyn; juniorów i juniorów młodszych, zrezygnowano z tego awansu.Zawodnicy występujący w tej drużynie to m.in.: Krzysztof Bogaczyk,Robert Ziomek, Piotr Drozd, Paweł Drozd, Zbigniew Stanisz, BogdanUliasz, Witold Podlaszczuk, Stanisław Michalak, Robert Pelczar,Sławomir Kucza, Robert Stasik, Grzegorz Bogaczyk, Janusz Dembiczak.

W sezonie 1990/91 drużyna trampkarzy uczestnicząca wrozgrywkach "Piłkarska Kadra Czeka" zwyciężyła w finale wojewódzkim ireprezentowała województwo krośnieńskie w turnieju Makroregionalnym wNowym Sączu, gdzie zajęła III miejsce.

Drużyna juniorów w sezonie 1994/95 w turnieju wRymanowie wywalczyła awans do klasy "R" juniorów, gdzie po rocznympobycie powróciła ponownie do klasy okręgowej. W drużynie tejwystępowali m.in. Maciej Zygmunt, Witold Jakubczyk, Tadeusz Borek,Grzegorz Murdzek, Adam Podlaszczak, Łukasz Jucha, Paweł Uliasz, MarcinSkiba, Radosław Skiba, Tomasz Stanisz, Krzysztof Bek, Maciej Drozd,Łukasz Patla, Ireneusz Bałon, Rafał Urbaniak.

W kadrze województwa juniorów z Rogów występowali: Andrzej Uliasz, Łukasz Aszklar, Krzysztof Chilik, Paweł Guzik.

W drużynie seniorów po spadku z klasy "R" nastąpiłpewien kryzys i po kilku latach drużyna spadła z klasy okręgowej do"A", a następnie pod wodzą trenera Jana Stanisza awansowała do klasyokręgowej, by w sezonie 1997/98 ponownie zanotować spadek do klasy "A".

Do szczególnie oddanych i ofiarnych działaczy LKS"Burza" Rogi zaliczyć należy m.in.: Franciszek Dembiczak, MieczysławKolasa, Stanisław Dembiczak, Józef Michalczyk, Leszek Lenik, TadeuszMajchrowicz, Mieczysław Kilar, Tadeusz Dołęgowski.

 

opracował: Mieczysław Kilar

Zegar

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Burza RogiULKS Huragan Jasionka
Burza Rogi 3:2 ULKS Huragan Jasionka
2012-10-06, 14:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 18
Burza Rogi 3:2 ULKS Huragan Jasionka
LKS Lubatówka ULKS Huragan Jasionka
GLKS Karpaty Klimkówka
GKS Krościenko Wyżne - Pustyny LKS Głowienka

Najnowsza galeria

Burza Rogi 3:2 Beskid Równe
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 19
Karpaty Krosno 97 - Burza Rogi

Treningi

 

Treningi na stadionie, orliku :

 

Wtorek: 16.30

Czwartek: 16.30

                                                                                  

Kalendarium

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

29

01-2019

wtorek

30

01-2019

środa

Odtwarzacz